Shake z orzechami i leśnymi owocami - pyszna porcja probiotyków | Activia

Shake z orzechami i leśnymi owocami - pyszna porcja probiotyków

Niezależnie od tego, czy szukasz pomysłu na drugie śniadanie, podwieczorek czy po prostu masz chęć na pyszną i zdrową przekąskę, shake z orzechami i leśnymi owocami to idealna propozycja dla Ciebie! Kryje w sobie to, co najlepsze - smakowite dodatki i jogurt naturalny Activia, który wypełniony jest po brzegi pożytecznymi bakteriami probiotycznymi[1].

Czy wiesz, że wybrane probiotyki poprawiają perystaltykę jelit oraz zwiększają wchłanialność witamin B, K i składników mineralnych, np. magnezu i żelaza[2]? To bardzo ważne aspekty zdrowotne, dlatego zadbaj o to, by w Twojej diecie nie zabrakło produktów bogatych w bakterie probiotyczne!

SMAK LEŚNYCH OWOCÓW PRZEZ CAŁY ROK

Shake z orzechami i leśnymi owocami to propozycja, która łączy w sobie pyszny, owocowy smak i mnóstwo probiotyków. To smakowita przekąska, którą możesz przygotowywać przez
cały rok - nasz przepis nadaje się do realizacji zarówno ze świeżymi owocami, jak i mrożonymi!

MOC BAKTERII PROBIOTYCZNYCH

Bakterie probiotyczne przyjmowane w odpowiednich ilościach przynoszą korzyści zdrowotne[3]. dlatego, jeśli chcesz zadbać o siebie od środka, koniecznie sprawdź nasz przepis na pełnego probiotyków shake’a z orzechami, leśnymi owocami i Activią!

SHAKE Z ORZECHAMI I LEŚNYMI OWOCAMI - SKŁADNIKI

●    jogurt naturalny Activia,
●   szklanka świeżych lub mrożonych jagód,
●    ½ szklanki świeżych lub mrożonych jeżyn,
●    ½ szklanki borówek amerykańskich,
●    mały, dojrzały banan,
●    2 orzechy włoskie,
●    kilka pestek granatu.

SHAKE Z ORZECHAMI I LEŚNYMI OWOCAMI - PRZEPIS

Do przygotowania shake’a będzie Ci potrzebny blender. Wlej do niego jogurt naturalny Activia, dodaj banana oraz jagody i jeżyny - możesz skorzystać z mrożonych owoców lub,
jeśli jest aktualnie na nie sezon, ze świeżych. Dorzuć do tego borówki amerykańskie
oraz orzechy włoskie (oczywiście obrane ze skorupki).

Wszystkie składniki dokładnie zblenduj do uzyskania gładkiej masy. Przełóż shake’a do miseczki, a na wierzchu ułóż pestki granatu.

Smacznego!

(1) Activia® zawiera probiotyczne żywe kultury bakterii. Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które przyjmowane w odpowiedniej liczbie przynoszą korzyści zdrowotne. Żywe kultury jogurtowe poprawiają trawienie zawartej w produkcie laktozy u osób mających trudności z jej trawieniem. Ważna jest zbilansowana dieta oraz zdrowy styl życia.(2) Hoppe, Michael et al. “Probiotic strain Lactobacillus plantarum 299v increases iron absorption from an iron-supplemented fruit drink: a double-isotope cross-over single-blind study in women of reproductive age.” The British journal of nutrition vol. 114,8 (2015): 1195-202.
(3) Joint FAO/WHO Working Group Report on Drafting Guidelines for the Evaluation of Probiotics in Food; London, Ontario, Canada, April 30 and May 1, 2002
WGO Probiotics& Prebiotics Guidelines, 2017
http://www.worldgastroenterology.org/guidelines/global-guidelines/probiotics-and-prebiotics.

* W ofercie znajdziesz produkty stanowiące naturalne źródło jogurtowych bakterii probiotycznych (w ilości 10^8 jtk/g), które poprawiają trawienie zawartej w produkcie laktozy u osób mających trudności z jej trawieniem.

Danone Wszystkie Prawa zastrzeżone

PL