Activia (PL)

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jakie dokładnie bakterie zawiera Activia i czy są to bakterie probiotyczne o udowodnionym działaniu?

Specjalnie opracowana formuła Activii, oprócz standardowych kultur bakterii jogurtowych (10 miliardów probiotycznych bakterii jogurtowych na 100 g), zawiera także szczep 4 miliardów żywych kultur bakterii Bifidus Actiregularis. To szczep bakterii, którego naukowa nazwa brzmi Bifidobacterium animalis podgatunek lactis CNCM I-2494. Jest to szczep wyselekcjonowany przez naukowców z Centrum Badawczego Danone Vitapole i występuje wyłącznie w Activii.

Czy Activia jest wskazana dla osób z nietolerancją laktozy?

Tak, Activia, podobnie jak inne mleczne produkty fermentowane mogą być bez obaw spożywane przez osoby z nietolerancją laktozy. Laktoza w jogurcie jest trawiona przez enzym laktazę, wytwarzaną przez żywe bakterie Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus i Streptococcus thermophilus. Międzynarodowe organizacje medyczne* zalecają, aby osoby mające problemy z trawieniem laktozy oraz nietolerancją laktozy nie rezygnowały z produktów mlecznych, aby zapobiegać niedoborom składników odżywczych w diecie. Osoby, które doświadczają nietolerancji laktozy mogą utrzymywać zbilansowaną dietę, dostosowując swoje nawyki żywieniowe i spożywając jogurty zawierające szczepy żywych bakterii.

Czy Activia pomaga w zdrowym trawieniu?

Tak, ponieważ Activia zawiera wapń pomagający w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych, 4 miliardy żywych kultur bakterii Bifidus Actiregularis oraz 10 miliardów probiotycznych bakterii jogurtowych na 100 g. Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które przyjmowane w odpowiednich ilościach, przynoszą korzyści zdrowotne. Żywe kultury bakterii jogurtowych poprawiają trawienie zawartej w produkcie laktozy. Jest to szczególnie ważna kwestia dla osób mających trudności z trawieniem laktozy.  Należy pamiętać, że równie ważna jest zbilansowana dieta oraz zdrowy styl życia, które wpływają na nasze samopoczucie i dobrą kondycję.

Czy moje dziecko może spożywać Activię?

Activia tak jak wszystkie inne fermentowane produkty mleczne, jest produktem ogólnospożywczym, jest więc polecana od trzeciego roku życia. Dietę młodszego dziecka należy zawsze skonsultować z lekarzem.

* W ofercie znajdziesz produkty stanowiące naturalne źródło jogurtowych bakterii probiotycznych (w ilości 10^8 jtk/g), które poprawiają trawienie zawartej w produkcie laktozy u osób mających trudności z jej trawieniem.

Danone Wszystkie Prawa zastrzeżone

PL