Co się dzieje w 37°? | Activia

Co się dzieje w 37°?

Kremowa konsystencja. Delikatny smak. Miliony żywych kultur jogurtowych bakterii probiotycznch. Activia nie przestaje wprowadzać innowacji.

25 °C - słoneczny dzień doprowadził do epokowego odkrycia

Pierwszy jogurt na świecie prawdopodobnie powstał przez przypadek w 10 000 p.n.e. dzięki mieszkańcom środkowej Azji. Mleko pozostawione w cieple (np. na słońcu) zsiada się i, w zależności od bakterii, fermentuje i zmienia się w jogurt lub ser. Danone wyprodukowało pierwsze jogurty w 1919 roku.

43 °C - wahania temperatury

Tradycyjnie, jogurt powstaje w kwaśnym środowisku w temperaturze 43°C. Jednak z tego względu, że nasze jogurty oprócz bakterii jogurtowych zawierają także szczep Bifidus, który preferuje chłodniejsze temperatury, musieliśmy znaleźć bardziej odpowiedni sposób na fermentację naszego mleka.

37 °C - idealna temperatura

Pierwszy na świecie jogurt ze szczepem Bifidus Actiregularis został wyprodukowany przez Activia w 1986 roku.
Po latach badań dobraliśmy szczepy bakterii, które pozwalają na fermentację w temperaturze 37°C w mniej kwaśnym środowisku. Właśnie w takim środowisku nasz Bifidus rozwija się i sprawia, że Activia jest delikatniejsza, bardziej kremowa.

Każdy kubeczek jogurtu Activia zawiera w sobie 10 miliardów jogurtowych bakterii probiotycznych.

Bakterie Probiotyczne

Miliardy żywych kultur bakterii

Prebiotyki to składniki żywności, które wywierają korzystny wpływ na zdrowie poprzez wspieranie rozwoju pożądanej mikroflory w organizmie człowieka.

Bakterie Probiotyczne

Probiotyki, a prebiotyki

* W ofercie znajdziesz produkty stanowiące naturalne źródło jogurtowych bakterii probiotycznych (w ilości 10^8 jtk/g), które poprawiają trawienie zawartej w produkcie laktozy u osób mających trudności z jej trawieniem.

Danone Wszystkie Prawa zastrzeżone

PL