You are here!!


Wasze historie: Rzeczy, które nadają życiu sens

Louise, 43 lata. Jest samotną matką, aktywną dziennikarką. Interesuje ją spędzanie czasu z przyjaciółmi, ale chce być także mentorką dla swojej córki. Poniżej opowiada swoją historię.

Kiedy zdałam sobie sprawę, że moje życie było ciągłą gonitwą i nie mogłam się już nim cieszyć, dotarło do mnie, że omija mnie coś ważnego. Więc postanowiłam być bardziej zorganizowana. Pozwalam sobie na małe przyjemności, które pomagają mi żyć w harmonii z samą sobą, w pełni cieszyć się życiem i być rozważną. Na przykład teraz w pełni cieszę się dobrym jedzeniem. Prostym jedzeniem. Jednocześnie jedzeniem, które lubię, a nie posiłkiem w biegu czy dopasowanym do ciężkiej diety. Poświęcam też czas zajęciom, które lubię. Czy nawet na nierobienie niczego konkretnego - zamiast wypełniać kalendarz i nie myśleć o tym, co lubię robić albo co byłoby dla mnie dobre. I przed kupieniem czegoś daję sobie czas, by potem naprawdę tego chcieć, by o tym myśleć, by o tym marzyć, by przygotować się na moment, w którym w końcu to zdobędę, by cieszyć się tą chwilą.

Nauczyłam się też, że ważne jest oczyszczenie umysłu, słuchanie ciszy i w ten sposób dostrzeżenie tego, co życie mi oferuje. Takie działania pozwalają mi w pełni cieszyć się tym, co mnie otacza, by rozważać każdą rzecz i wybierać te, którym chcę poświęcić czas, i te, które po prostu mnie nie obchodzą.

By dobrze wybrać muzykę, której chcę posłuchać; by ponownie odkryć, posortować i wybrać te ubrania, które chcę zatrzymać, i te, które chcę wyrzucić; tak samo podchodzę do dzwoniącego telefonu - decyduję, czy chcę go odebrać, czy nie. Identycznie postępuję, gdy chodzi o moją skrzynkę e-mailową - pytam sama siebie, czy naprawdę chcę teraz przeczytać ten e-mail, jednocześnie myśląc o ludziach, z którymi naprawdę chcę spędzać czas, i o tych, z którymi nie mam ochoty się widzieć... Kiedy znajduję w swoim życiu czas na te wszystkie małe rzeczy, to te małe chwile mogą się wydawać zwykłe i nieważne, za to ja czuję się silniejsza i bardziej spełniona.