You are here!!


Czego uczą nas wyzwania?

Nieważne, czy chodzi o remont domu, powrót do szkoły w wieku 40 lat czy założenie swojego biznesu - każdy z nas stoi przed osobistymi wyzwaniami. Nie musisz odbyć podróży dookoła świata, by prześcignąć sama siebie. Każdy dzień jest pełen wyzwań, które - zależnie od osoby - są traktowane jako mniejsze lub większe. Dla niektórych wyzwaniem jest prośba o podwyżkę dla innych - totalna zmiana zawodu. Stawianie czoła wyzwaniom to odwaga, która oznacza wyjście ze swojej strefy komfortu, wyrwanie się z rutyny, ryzyko i posunięcie się dalej, niż myśleliśmy, że to możliwe.

Co nas powstrzymuje

Czasem po prostu nie umiemy się przekonać do tego, by ruszyć z miejsca. To głosy szepczące nam do ucha: „jesteś za stara”, „nigdy Ci się nie uda”. Tworzymy sobie przeszkody z powodu lęków czy blokad zanurzonych w doświadczeniach z przeszłości. Przekonujemy w ten sposób same siebie do braku umiejętności czy braku czasu (dzieci, praca) i nawet nie próbujemy zrobić pierwszego kroku. A jednak każda z nas może dokonać wielkich rzeczy, bo dysponujemy naszymi wewnętrznymi talentami - odwagą, wytrwałością i umiejętnością wybaczania.To trzy cechy, które pomogą Ci podołać każdemu zadaniu.

Ogrom zalet

Zalety działania można odczuć zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Jak mówi przysłowie: „Do odważnych świat należy”. Gdy spróbujemy działania, możemy być z siebie dumne oraz czuć satysfakcję, a także dostaniemy natychmiastowy zastrzyk dobrego samopoczucia - wszystko, jeśli tylko zaryzykujemy. Gdy coś robimy, nasze poczucie własnej wartości staje się silniejsze i odkrywamy w sobie cechy, których same się nie spodziewaliśmy. To daje nam nowe siły, które mogą ujawnić się w różnych nowych sytuacjach.