You are here!!


5 porad, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele

Jeśli tutaj jesteś, to znaczy, że zdecydowałaś się zrobić krok naprzód i osiągnąć swoje cele.Bycie zmotywowaną to jedno, ale działanie sprawiające, że spełniasz swoje ambicje, to drugie. Zacznij od zastosowania tych pięciu porad i tego się trzymaj!

Zwizualizuj to, co chcesz osiągnąć
Nadszedł czas, by zrealizować i urzeczywistnić wszystkie swoje aspiracje – to Twój pierwszy krok na drodze do osiągnięcia celu. Zacznij od stworzenia mapy inspiracji, wycinając najpierw z czasopism zdjęcia, które przedstawiają to, co chcesz osiągnąć. Przyklej lub przypnij je do dużej tablicy – ten obraz będzie wzmacniał Twoją motywację i napędzał do działania, za każdym razem, gdy na niego spojrzysz.

Ustaw codzienne przypominajki
Bądź sprytna i ustaw w swoim smartfonie alarm, który włączy się późnym rankiem i wieczorem, by przypomnieć Ci o Twoim przedsięwzięciu. Bądź kreatywna, gdy chodzi o teksty, które Ci się wyświetlą (na przykład: „Nie przestawaj!” lub „Jesteś na drodze do najlepszej siebie") i potraktuj je jak dodatkowy czynnik motywujący do działania, wykorzystywany w ciągu całego tygodnia.

Dobierz sobie partnera
W grupie może tkwić siła. Choć Twoje aspiracje mogą być pozytywną i bardzo osobistą podstawą wszelkich dążeń, to badania sugerują, że ludzie częściej trzymają się zdrowej rutyny i osiągają cel, gdy mają przy sobie motywującego partnera. Połącz siły z przyjacielem lub członkiem rodziny i sięgnijcie po Wasz wspólny cel razem – ta współpraca może stać się silnym źródłem inspiracji.

Nagradzaj siebie
To nie musi być nic wielkiego - dodatkowe dziesięć minut snu rankiem czy obejrzenie odcinka ulubionego serialu. Pozwól sobie na małe przyjemności podczas Twojej podróży po doskonałość.

Wyrób nawyk i trzymaj się go!
Badania* mówią, że nawyki wyrabiają się mniej więcej po 18 dniach. Jeśli już je masz, dbaj o nie i działaj dalej!

* ŹRÓDŁA
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ejsp.674/abstract