You are here!!


5 aplikacji, które pomogą Ci monitorować (i osiągnąć) Twoje cele

Wydaje się, że niemal we wszystkich kulturach funkcjonuje jakaś wersja powiedzenia „Brak planu jest planowanieniem porażki”. Dzieje się tak dlatego, że osiągnięcie celów wymaga czegoś więcej niż dobrych intencji i słownych deklaracji – wymaga działania, zaangażowania i odpowiedzialności.

Pokazaliśmy Ci, jak być zorganizowaną http://www.activia.pl/zdrowy-tryb-życia/5-organizacyjnych-aplikacji-które-uproszczą-ci-życie, a teraz pomożemy Ci stworzyć listę zadań do wykonania, określić kamienie milowe na drodze do osiągnięcia sukcesu i wyrobić nawyki, które przybliżą Cię do zrealizowania celu.

KROKI W KIERUNKU OSIAGNIECIA CELU [Strides] http://www.stridesapp.com/
Jeśli robienie wizualizacji, jest dla Ctebie pomocne, to ta aplikacja, służąca do wyznaczania celów, będzie w sam raz dla Ciebie. Pięknie zaprojektowane wykresy jasno pokazują zaplanowane cele i przedstawiają postępy, umożliwiając ich śledzenie. Panel nie tylko ładnie wygląda – badania na temat wzorców aktywności mózgu* pokazują, że wizualizacje pomagają w procesie osiągania celów.

NA DOBREJ DRODZE DO OSIĄGANIA CELÓW [GoalsOnTrack] http://www.goalsontrack.com/
Mówią o sobie: „systematyczne podejście pozwala osiągnąć więcej.” GoalsOnTrack łączy praktyki z nauk psychologicznych i behawioralnych, dotyczących wyznaczania celów i rozwoju osobistego, ale skupia się też na tym, by aplikacja była prosta i łatwa w użyciu. Naszym ulubionym elementem aplikacji jest śledzenie postępów, ponieważ, zgodnie z badaniem** opublikowanym w Harvard Business Review, samo unaocznienie postępów jest jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na motywację zbliżającą do osiągnięcia celów.

OSIĄGNIECIA [Achieve] – zegar produktywności
Najprostsza z aplikacji na tej liście – Achieve to prosty program zarządzający czasem, który pomaga śledzić i zwiększać Twoją produktywność. Jego funkcją są „cykle pracy”, uwzględniające krótkie i dłuższe przerwy – pozwalając na większe skupienie i szybsze wykonanie powierzonych zadań. Świetnie przydaje się, gdy chcemy rozbić duże cele na mniejsze kroki.

Irunurun http://www.irunurun.com/
Ta aplikacja skupia się na potwarzających się zachowaniach i codziennych postępach. Aplikacja posiada wykresy „historii aktywności”, które zachęcają do bycia konsekwentnym i robienia postępów. W ten sposób możesz ciągle myśleć o swoich celach i masz wgląd w dane zebrane w czasie rzeczywistym.

Coach.me https://www.coach.me/
Ta aplikacja pomagająca śledzić nawyki skupia się na wskazówkach i motywacji, których możesz potrzebować, by osiągnąć swój cel. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia lub opinii użytkowników, możesz wynająć jednego z osobistych trenerów, również korzystając z aplikacji.


ŹRÓDŁA
* https://www.psychologytoday.com/blog/flourish/200912/seeing-is-believing...
** https://hbr.org/2011/05/the-power-of-small-wins