You are here!!


Wyzwania: jak stawić im czoła i cieszyć się sukcesem

Oto kilka codziennych osobistych wyzwań: doczekanie upragnionego awansu, namówienie syna, by zjadł warzywa, czy zrobienie wszystkiego z listy zadań do wykonania. Gdy już uda Ci się to osiągnąć, zasługujesz na gratulacje - jesteś świetnie zorganizowana! Drogę do sukcesu - nieważne, czy cel jest zawodowy, czy osobisty - wypełniają ulotne, radosne chwile. Jest wiele rzeczy, z których możemy być dumni, ale często pomijamy małe sukcesy. Gdy poświęcamy czas na osiąganie kolejnych celów, nasza szansa na życiowy sukces zwiększa się dwukrotnie. Oto trzy pomysły, jak cieszyć się swoimi sukcesami.

Prowadź dziennik sukcesów

Prowadzenie dziennika może być doskonałym narzędziem do zapisywania rozmyślań i miejscem, gdzie możesz wyrazić swoje prawdziwe myśli i utrwalić na później wspomnienia. Gdy za bardzo skupiamy się na przyszłości, zapominamy o cieszeniu się teraźniejszością. Dlaczego więc nie poświęcić kilku minut każdego dnia, by napisać o tym, co udało Ci się osiągnąć, o słodkich słowach usłyszanych od Twojego partnera czy o komplemencie od Twojego szefa?

Pamiętaj o nagrodzie

Po wysiłku przychodzi czas na nagrodę. Kup sobie buty, które zawsze chciałaś mieć, pofolguj sobie w spa czy idź do fryzjera - nie ma za dużej lub zbyt małej nagrody, gdy chodzi o cieszenie się z włożonego w zadanie wysiłku. To, co jest ważne, to bycie w równowadze ze sobą. Nieważne, co będzie Twoją nagrodą - ważne, że jest to świetna motywacja, by dawać z siebie coraz więcej.

Podziel się swoimi osobistymi sukcesami

Jak głosi przysłowie: „Szczęście jest prawdziwe tylko wtedy, gdy się nim dzielisz”. Dlatego dzielenie się dobrymi wiadomościami i osobistymi sukcesami z innymi spotęguje Twoje pozytywne odczucia. Ludzie, z którymi się podzielisz, nie tylko będą się cieszyć z Twojego szczęścia, ale w ten sposób wzmocnisz bliskie relacje, jakie łączą was ze sobą. Kiedy więc zaprosisz bliskich przyjaciół lub rodzinę na obiad, podczas którego będziecie cieszyć się z Twoich ostatnich osiągnięć?