You are here!!


Jakie jest źródło Twojej wewnętrznej siły?

Praca, rodzina, życie osobiste - dzień czasem wydaje się nie mieć końca. W trudnych chwilach niektóre z nas szybko docierają do granicy wytrzymałości, a niektóre potrafią utrzymać pozytywne nastawienie niezależnie od tego, co się dzieje. Jaki jest sekret tych superbohaterek? Mają tak od urodzenia? Poznały jakąś magiczną recepturę? Nie, po prostu nauczyły się wykorzystywać swoją wewnętrzną siłę do stawiania czoła wyzwaniom, bycia pozytywnymi i aktywnymi. Dobra wiadomość - wszyscy mamy zdolność rozwijania pozytywnej energii.

Poszerz perspektywę

Tańczenie salsy, spacer na wsi czy przygotowanie zdrowego posiłku - każda z nas ma swój sposób na odprężenie. Jednak często, gdy musimy zajmować się różnymi obowiązkami, w efekcie odkładamy te proste przyjemności na później i zapominamy o miłych rzeczach, które lubimy robić. Dlatego w życiu ważne jest łapanie równowagi i znalezienie okazji również do przyjemności.

Często wiemy, co naprawdę lubimy robić - spędzać czas z tymi, których kochamy, czy dać sobie porządny wycisk podczas treningu na siłowni. W chwilach zwątpienia dobrym sposobem jest poszerzenie swojej perspektywy dzięki doświadczeniom, które wpływają na pozytywną zmianę nastawienia do życia. Użyj swojej wewnętrznej energii, by spróbować co tydzień nowej aktywności. Wcześniej czy później przekonasz się, co sprawia, że Twoje dni są coraz przyjemniejsze. A jeśli okaże, że to coś, w czym już jesteś dobra - tym lepiej dla Ciebie!

Wyłącz samokrytycyzm

Nawet najbardziej pozytywna osoba czasem ulega swoim wewnętrznym monologom. Wbrew temu, co mówi wielu ludzi, nie jest możliwe całkowite oczyszczenie umysłu. Z drugiej strony są sposoby, by nakierować swoje myślenie na bardziej pozytywną ścieżkę. Ważna jest odpowiednia perspektywa: to prawda, że ocena Twojej córki jest fatalna, ale prawdą jest też to, że zwykle jest ona świetną uczennicą. Co więcej, to świetna okazja, by przekazać jej to, co wiesz np. o literaturze.

Zaplanuj spotkania z najbliższymi

Spędzanie czasu ze swoimi najbliższymi i najukochańszymi to najlepsza metoda, by poczuć wewnętrzną energię. Dlaczego nie umówić się od razu na kilka spotkań? Co tydzień wybierz idealny moment na obiad z partnerem czy wyjście na zakupy lub sportowe zajęcia ze swoim nastoletnim dzieckiem. Inne aktywności, które także mogą dodać Ci skrzydeł? Dołącz do stowarzyszenia zajmującego się ochroną środowiska lub zacznij działać w ramach akcji humanitarnej. Otaczanie się inspirującymi ludźmi może tylko umocnić Twoją siłę wewnętrzną.