You are here!!


Jak Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Twoja osobowość przejawia się w tym, jak się ubierasz, w Twojej fryzurze i makijażu - odzwierciedla to, co chcemy sobą wyrazić, świadomie bądź nieświadomie. Jasne rajstopy, wybieranie ubrań w stylu retro, kupowanie strojów od wiodących marek odzieżowych - to wszystko sposoby wyrażania siebie. Nieważne, jak wyglądamy - nasz styl ukazuje złożoność naszej osobowości, która jest efektem różnych doświadczeń i z tego, jak same siebie postrzegamy.

Styl ewoluuje

Nasz styl zmienia się zależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy w pracy; miejsce i pozycja społeczna są znaczące. W tym samym tygodniu możesz założyć na siebie miękki wełniany sweter dla wygody oraz awangardowy ubiór, który mówi: „Nie jestem jak wy wszyscy”. Ubiór to sposób, który pomaga nam pokazać, jak czujemy się w danej sytuacji - jest jak druga skóra. Nasz nastrój wpływa na nasz styl, ale prawdą jest też coś odwrotnego. Kolory, które dobieramy i to, w co się ubieramy, mogą mieć wpływ na to, jak się czujemy. Odważ się na czerwony ubiór, gdy zwykle nosisz beże, przekonasz się, że wręcz emanujesz pozytywną energią i jesteś bardziej pewna siebie. Niezbędne jest pozostawanie w harmonii ze sobą.

Posiadanie konkretnego stylu nie oznacza wcale, że jesteśmy pewne siebie. Na styl mogą mieć wpływ rodzina, uwarunkowania kulturowe czy oczekiwania partnera. Ten rozdźwięk może powodować rozgoryczenie czy uczucie posiadania podwójnej osobowości. Gdy tylko uwolnimy się od tych zewnętrznych wpływów - wtedy możemy znaleźć i zdefiniować nasz własny styl.

Może pobawić się ubioremi i uczynić z dominujacego stylu coś własnego, skupiając się na detalach. Łączenie najpopularniejszych marek odzieżowych z ciuchami z drugiej ręki, włożenie autorskiej kolii czy niespodziewana zmiana fryzury - chodzi o brawurę i poszukiwanie własnego stylu.