You are here!!


Czy pozytywne nastawienie może sprawić, że będziesz działać bardziej efektywnie?

Gdy masz w pracy pozytywne nastawienie, Twoje życie zawodowe staje się lepsze, a Ty działasz bardziej efektywnie. Co jeśli sekret efektywnej pracy nie leży w tym, ile czasu w niej spędzasz, ale w Twoim nastawieniu?

Jest prawdą, że dzięki pozytywnemu nastawieniu udaje Ci się osiągnąć w pracy więcej i czujesz się lepiej. Wstając rano, poczujesz jeszcze bardziej, że jesteś naprawdę zorganizowana, a dni wydadzą się jaśniejsze i jeszcze łatwiejsze stanie się rozwiązanie tych wszystkich małych problemów.

Jak więc pozostać w dobrym nastroju, niezależnie od tego, co dzieje się wokół?

Aby nie wstać z łóżka lewą nogą, najlepiej skupić się na trzech przyjemnych rzeczach, które mają się tego dnia zdarzyć. Zamiast martwić się nadchodzącym spotkaniem z szefem, dlaczego nie zająć myśli nowym fascynującym projektem czy docenić rozmowę z kolegą podczas przerwy na kawę? To wszystko rzeczy, które nadają Twojemu dniu sens i pokazują Ci, jak wiele masz szczęścia. Dają Ci pozytywną energię i odpowiednie nastawienie, abyś mogła zrobić to, co musisz zrobić.

Czasem nawet najmniejsze gesty mogą mieć niezwykłe skutki. Na przykład uśmiech - zmniejsza poziom stresu i poprawia nasze samopoczucie. Komplementy, uprzejmość, dzielenie się i pomoc innym to znane sposoby poprawy nastroju. Atmosfera wspólnej, pozytywnej pracy nie tylko poprawia kreatywność, ale także sprawia, że więzi w zespole stają się silniejsze. W takiej sytuacji nie dziw się, gdy koledzy zaczną Ci częściej pomagać, chcąc w ten sposób wyrazić swoje uznanie.